+380(67)-484-57-27

Обмеження та заборони

Обмеження та заборони

У Європейському Союзі (ЄС) існують обмеження щодо перевезення деяких товарів через кордон. Ось список деяких заборонених або обмежених товарів:

 • М'ясо, молоко та молочні продукти: Зазвичай заборонено ввозити свіже м'ясо, молоко та молочні продукти з метою запобігання поширенню захворювань та захисту тваринного та рослинного світу. Є винятки для деяких країн та продуктів з ними пов'язаних.


 • Фрукти та рослини: Велика кількість свіжих фруктів та рослин також може бути обмежена. Це робиться для захисту рослинного світу від поширення шкідливих організмів.


 • Морська продукція та риба: Є обмеження на ввезення морепродуктів та риби, особливо якщо вони не були оброблені, консервовані або не мають відповідних документів про безпеку.


 • Алкоголь та тютюн: В межах певних обмежень можна перевозити обмежену кількість алкоголю (зазвичай до 1 літра) та тютюнові вироби (зазвичай до 2 пачок). Однак, у різних країнах ЄС можуть бути встановлені свої власні правила щодо цього.


 • Ліки: Деякі сильнодійні лікарські препарати можна перевозити лише за призначенням або рецептом лікаря. Важливо мати при собі документи, які підтверджують необхідність та легальність цих препаратів. Особиста аптечка також може бути перевірена при в'їзді до країни.


 • Заборонені речовини та предмети: До заборонених предметів відносяться наркотичні речовини, вогненебезпечні матеріали, легкозаймисті речовини, отруйні, їдкі та токсичні речовини. Також зазвичай заборонено перевозити вогнепальну зброю без відповідних документів та чохлів.


Ці обмеження і заборони існують з метою забезпечення безпеки, охорони здоров'я та захисту природи. Рекомендується завжди перевіряти конкретні правила та обмеження країни, до якої ви плануєте подорожувати.

Додатково до перерахованих обмежень і заборон щодо перевезення товарів до ЄС, існують ще кілька інших важливих правил і обмежень, які слід враховувати під час міжнародних поїздок.

 • Гроші: Є обмеження на ввезення готівки до країни. Якщо сума перевищує певну межу, вам можуть потребуватися документи, що підтверджують походження коштів.


 • Інтелектуальна власність: При перевезенні електронних пристроїв, таких як комп'ютери, фотокамери або мобільні телефони, важливо переконатися, що у вас є легальне право на користування інструментами чи програмним забезпеченням, що знаходяться на них. Нелегальне копіювання або використання може мати правові наслідки.


 • Предмети культурної цінності: Деякі країни ЄС мають обмеження щодо вивозу цінних антикварних предметів або артефактів, які мають культурне значення. Якщо у вас є такі предмети, вам може знадобитися спеціальний дозвіл або сертифікат.


 • Тварини: Для перевезення домашніх тварин до ЄС можуть знадобитися спеціальні документи, вакцинація та ветеринарний контроль. Це робиться для запобігання поширенню хвороб та захисту тваринного світу.


 • Новітні технології: Деякі новітні технології, такі як безпілотні літальні апарати (дрони) або певні типи радіочастотних пристроїв, можуть підлягати обмеженням або потребувати спеціальних дозволів для ввезення.


Загальний принцип полягає в тому, що вам потрібно враховувати правила та обмеження країни призначення і країни, з якої ви вирушаєте. Якщо ви маєте сумніви щодо перевезення яких-небудь товарів або предметів, рекомендується звернутися до посольства або консульства країни, а також провести детальне дослідження перед поїздкою.

Необхідно враховувати, що правила і обмеження можуть змінюватися з часом, тому рекомендується оновлювати інформацію перед кожною поїздкою. Дотримання цих правил допоможе уникнути проблем під час перетину кордону та забезпечить безпечну та гладку подорож.